NYT FRA HAVNDAL FITNESS

NYHED: Vi er i gang igen! Centret er åben og holdtræningerne kører udendørs samt spinning indendørs med 9 cykler. Se vores Facebookside for holdoversigt og mere info og book spinningcykel i aktivitetskalenderen herunder.

 

 

 

HUSK: Generalforsamling er udsat på ubestemt tid. Tjek dagsorden her


 

 

 

 

NYHED: Har du lyst til at prøve kræfter med CrossFitness og er du nybegynder? Så kom med de 12 gange, hvor vi kører BEGYNDER-CROSSFITNESS. Tilmeld dig her

 

 

 

 


FEDT EVENT: SUPER ENERGISK 90'ER STEP-AEROBIC EVENT FOR ALLE (også ikke-medlemmer)! Lørdag den 27.april kl.11-13 i Havndal Hallen. BOOK DIN STEPBÆNK HER
NYT: Naturen som træningsplads? Vi starter OutDoor Træning den 24.april kl.19. TILMELD!

 

 

Vil du træne som en RIGTIG KVINDE eller RIGTIG MAND? Så læs mere og tilmeld dig her. Opstart efter nytår.
INFO:
bodyART starter igen på mandag den 8.januar kl.19 i gymnastiksalen på Havndal Skole. Se mere her

 

 

INFO: Nybegyndere søges til 10-ugers CrossFitness på lukket hold. Der trænes i 10 uger med start torsdag den 1.februar.
Læs mere og tilmeld dig her

 

NFO: Er du kvinde og medlem af Havndal Fitness? Så tilmeld dig LadyWalk den 27.maj TILMELD DIG HER

 

 

 

 

 


INFO: Kom til CrossFitness tirsdag og torsdag kl.18-19 og div. spinninghold, som bookes i kalenderen herunder :)

HUSK: Medlemmer af Havndal Fitness kan nu selv logge ind og se hvilke kontaktoplysninger, vi har registreret. Se mere under menuen "Medlemmer" eller her

Forsiden
Forslag til generalforsamling PDF Udskriv Email
Søndag, 01. marts 2020 19:31

Dagsorden til Generalforsamling den 25. august 2020 kl.18 - udsat fra den 16.marts 2020 kl.18 i spinninglokalet i Havndal Fitness.

Dagsorden iflg. vedtægterne §9:

1. Valg af dirigent og stemmetæller.

2. Ledelsens beretning for det forløbne år og visioner for fremtiden.

3. Forelæggelse af regnskab for det forløbne år til godkendelse.

4. Behandling af indkomne forslag.

5. Valg af foreningsformand (på valg i lige år) - Ernst modtager genvalg

6. Valg af økonomiformand (på valg ulige år) - udgår i år

7. Valg af to medlemmer til ledergruppen (skiftevis på valg hvert andet år) - Anette modtager genvalg

8. Valg af en suppleant (på valg hvert år) - Louise modtager genvalg

9. Valg af en revisor og en revisorsuppleant (på valg hvert andet år) - Revisor Anne Brøgger Jensen modtager genvalg

10. Eventuelt

Forslag, der ønskes behandlet på den ordinære generalforsamling, skal være indsendt skriftligt til ledergruppen senest 8 dage før generalforsamlingen afholdes. De indkomne forslag offentliggøres på foreningens hjemmeside senest 3 dage før generalforsamlingen.

Indkomne forslag:
Forslag til vedtægtsændringer:

*2 - Formål:
Foreningens formål er via motions- og kredsløbstræning samt indoor cycling, at fremme den enkeltes og fællesskabets sundhed og trivsel, samt styrke det sociale netværk mellem byens/omegnens borgere på tværs af køn, alder og fysisk formåen, primært for personer over 16 år.

Forslås ændret til:

*2 - Formål:
Foreningens formål er via forskellige former for motion og træning at fremme den enkeltes og fællesskabets sundhed og trivsel, samt styrke det sociale netværk mellem byens/omegnens borgere på tværs af køn, alder og fysisk formåen.


*3 - Instruktører: Alle instruktører i Havndal Fitness skal som minimum have gennemført en instruktøruddannelse, før man må instruere. Alle instruktører skal underskrive kontrakt indeholdende bl.a. krav til instruktørtimer og bindingsperiode, og straffeattest skal kunne forelægges på ledergruppens anmodning. Der udarbejdes en uddannelsesplan for hver instruktør.

Forslås ændret til:

*3 - Instruktører:
Alle instruktører i Havndal Fitness skal som minimum have gennemført en instruktøruddannelse, før man må instruere. Alle instruktører skal underskrive kontrakt indeholdende bl.a. krav til instruktørtimer og bindingsperiode, og straffeattest skal kunne forelægges på ledergruppens anmodning. Der indhentes digital børneattest for alle frivillige.


*5 - Indmeldelse:Indmeldelse sker elektronisk enten af en instruktør eller via selvbetjening på hjemmesiden. Indmeldelse sker altid forud. For medlemmer under 18 år skal indmeldelsesblanketten underskrives af forældre eller værge.

Forslås ændret til:

*5 - Indmeldelse:
Indmeldelse sker elektronisk enten af en instruktør eller via online selvbetjening. Indmeldelse sker altid forud. For medlemmer under 18 år skal indmeldelsen godkendes med NemID af forældre eller værge.